Skip to main content

Clifford Chance

Clifford Chance
Poland<br />

Poland

Od ponad 30 lat wspieramy polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa w realizacji ich strategii rynkowych. Nasi klienci korzystają z bogatego doświadczenia globalnej sieci Clifford Chance oraz dogłębnej wiedzy warszawskich prawników kancelarii na temat regulacji i uwarunkowań gospodarczych w Polsce.

Ugruntowana pozycja na polskim rynku
Nasze biuro w Warszawie działa od 1992 roku. Obecnie pracuje w nim ponad 110 prawników, w tym 10 partnerów. Większość naszych prawników posiada uprawnienia do wykonywania zawodu w Polsce, kilku posiada podwójne kwalifikacje. Wszyscy biegle władają językiem polskim i angielskim.


Profesjonalne doradztwo prawne dla biznesu
Doradzamy wiodącym bankom i instytucjom finansowym oraz największym korporacjom i funduszom globalnym. Współpracujemy z klientami polskimi i międzynarodowymi. Naszą pracę cechuje niezmiennie merytoryczna perfekcja oraz pragmatyczne podejście ukierunkowane na potrzeby klienta.

Nagrody

 • Międzynarodowa Kancelaria Prawnicza Roku
  IFLR Europe Awards 2024
 • Najbardziej Innowacyjna Kancelaria 2022 Roku
  Rzeczpospolita 2023
 • 1 miejsce w kategorii „największe transakcje, w których zawarciu i obsłudze prawnej uczestniczyła kancelaria w 2022 roku”
  Rzeczpospolita 2023
 • Kancelaria Prawnicza Roku: Europa
  Chambers Europe Awards 2023
 • Międzynarodowa Kancelaria Prawnicza Roku
  IFLR Europe Awards 2023
 • Międzynarodowa Kancelaria Prawnicza Roku
  IFLR Europe Awards 2022
 • Kancelaria Prawnicza Roku: Polska
  Chambers Europe Awards 2021
 • Kancelaria Prawnicza Roku: Polska
  IFLR European Awards 2020
 • Doradca Prawny Roku w zakresie Fuzji i Przejęć w Europie Środkowowschodniej
  MergerMarket Europe M&A Awards 2019

Pozycje w rankingach i komentarze klientów

Pozycje w rankingach

Chambers Europe 2024

 • Band 1 – Bankowość i finanse – Polska
 • Band 1 – Dłużne rynki kapitałowe – Polska
 • Band 1 – Prawo konkurencji/Prawo antymonopolowe – Polska
 • Band 1 – Prawo spółek/Fuzje i przejęcia: Największe transakcje – Polska
 • Band 1 – Rozwiązywanie sporów – Polska
 • Band 1 – Private equity – Polska

Komentarze klientów

Clifford Chance posiada fantastyczny zespół, który może poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami w prowadzeniu złożonych, transgranicznych transakcji z zakresu fuzji i przejęć oraz przy tworzeniu prestiżowych wspólnych przedsięwzięć. Zespół posiada imponujące doświadczenie w różnych branżach, w tym w sektorze usług finansowych, mediów i IT. Kancelaria jest również często angażowana przy transakcjach private equity. Na wyjątkowej liście klientów Clifford Chance można znaleźć powszechnie znane spółki krajowe, europejskie i międzynarodowe.

Klienci chwalą zespół Clifford Chance: "Są absolutnie doskonali – profesjonalni, z pro-biznesowym podejściem, zawsze dostępni – wspaniali".
Chambers Europe 2023: Prawo spółek/fuzje i przejęcia: największe transakcje - Polska

 

Zespół Clifford Chance jest liderem na rynku i reprezentuje zarówno kredytodawców, jak i kredytobiorców. W ramach prowadzonej praktyki kancelaria doradza przy różnorodnych transakcjach z zakresu bankowości i finansów, obejmujących, między innymi, finansowanie przejęć i finansowanie projektowe oraz refinansowanie zadłużenia. Wśród wyjątkowych klientów zespołu są duże banki krajowe i regionalne oraz finansowe instytucje rozwoju. Clifford Chance realizuje również zlecenia z zakresu finansowania projektowego w sektorze energetycznym. Atutem kancelarii jest przynależność do globalnej sieci, dzięki czemu często wybierają ją klienci międzynarodowi.

Zdaniem jednego z klientów: "Walczą o klienta, ale nie tworzą niepotrzebnej presji lub konfliktu z drugą stroną umowy".
Chambers Europe 2023: Bankowość I Finanse – Polska

 

Zespół ds. nieruchomości w Clifford Chance cieszy się dużym uznaniem wśród klientów, oferując im bogatą wiedzę specjalistyczną w sprawach dotyczących branży budowlanej. Wśród klientów zespołu są międzynarodowi inwestorzy, wykonawcy i deweloperzy. Szeroka sieć międzynarodowa pozwala zespołowi skutecznie realizować transgraniczne zlecenia. Prawnicy obsługują transakcje obejmujące szeroki wachlarz aktywów, takich jak budynki biurowe, centra handlowe i parki logistyczne. Często reprezentują klientów w sporach budowlanych, a także doradzają przy umowach o roboty budowlane. Ponadto w skład zespołu wchodzi silna grupa zajmująca się kwestiami finansowania nieruchomości.

Zdaniem jednego z klientów: " Zespół Clifford Chance jest responsywny, zaangażowany i profesjonalny."
Chambers Europe 2023: Budownictwo/Nieruchomości – Polska

 

Clifford Chance posiada znakomity zespół prowadzący kompleksową praktykę w zakresie rozwiązywania sporów, obejmującą postępowania arbitrażowe opiewające na znaczne kwoty, w tym arbitraż inwestycyjny, a także spory komercyjne i sprawy dotyczące przestępstw gospodarczych. Zespół doradza bankom i innym instytucjom finansowym, a także dużym międzynarodowym spółkom giełdowym prowadzącym działalność w różnych branżach. Kancelaria doradza klientom w sporach handlowych w takich obszarach jak: budownictwo, nadzór finansowy, energetyka i spory pomiędzy wspólnikami/akcjonariuszami.

Zdaniem jednego z klientów "To zespół, który zajmuje się jednymi z najważniejszych spraw na polskim rynku. "Chambers Europe 2023: Rozwiązywanie sporów – Polska

Loan-portfolio

Clifford Chance doradza Cellnex Telecom w związku z nabyciem pozostałych 30% w OnTower

Kancelaria Clifford Chance doradzała Cellnex Telecom S.A., wiodącemu operatorowi bezprzewodowej infrastruktury telekomunikacyjnej w Europie, w związku z polskimi aspektami nabycia pozostałych 30% w OnTower Poland sp. z o.o., polskiej spółki zajmującej się infrastrukturą telekomunikacyjną.

Read full article

Źródła

Kariera

Rozpocznij karierę w Clifford Chance i dołącz do naszego zespołu.

Aplikuj

Publikacje

Opracowania na temat nowych aktów prawnych, wydarzeń rynkowych i trendów.

Znajdź publikację

Poznaj nasz zespół w Polsce

Znajdź prawnika

Wyszukaj

European coverage