Skip to main content

Clifford Chance

Clifford Chance

Poland

Kancelaria Clifford Chance od blisko 30 lat wspiera polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa w realizacji ich strategii rynkowych. Nasi klienci korzystają z bogatego doświadczenia globalnej sieci Clifford Chance oraz dogłębnej wiedzy warszawskich prawników kancelarii na temat regulacji i uwarunkowań gospodarczych w Polsce.

Ugruntowana pozycja na polskim rynku

Nasze biuro w Warszawie działa od 1992 roku. Obecnie pracuje w nim ponad 90 prawników, w tym 9 partnerów. Większość członków naszego zespołu posiada uprawnienia do wykonywania zawodu w Polsce. Wszyscy biegle posługują się językiem angielskim.

Profesjonalne doradztwo prawne dla biznesu

Doradzamy wiodącym bankom i instytucjom finansowym oraz największym korporacjom i funduszom globalnym. Współpracujemy z klientami polskimi i międzynarodowymi. Naszą pracę cechuje niezmiennie merytoryczna perfekcja oraz pragmatyczne podejście ukierunkowane na potrzeby klienta.

Nagrody

 • Prawnicza Roku: Polska
  IFLR European Awards 2020
 • Doradca Prawny Roku w zakresie Fuzji i Przejęć w Europie Środkowowschodniej
  MergerMarket Europe M&A Awards 2019

Ostatnie największe transakcje

 • Kancelaria Clifford Chance doradzała Allegro, właścicielowi najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce i jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek e-commerce, w związku z IPO o wartości 44 mld zł (11,2 mld USD), największym debiutem giełdowym w historii GPW.
 • Kancelaria Clifford Chance doradza Cellnex Telecom, wiodącemu operatorowi bezprzewodowej infrastruktury telekomunikacyjnej i nadawczej w Europie, w związku z jego pierwszą inwestycją w Polsce. Na mocy umowy z Iliad Cellnex zainwestuje około 800 milionów euro w celu nabycia pakietu kontrolnego 60% udziałów w spółce, która będzie zarządzać około masztami i wieżami przekaźnikowymi Play w 7000 lokalizacji w Polsce.
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała na rzecz Grupy AXA w związku umową o wartości 1 mld EUR z Grupą Ubezpieczeniową UNIQA, na podstawie której AXA sprzedała 100% swojej działalności w zakresie ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń oszczędnościowych, ubezpieczeń mienia i ubezpieczeń wypadkowych oraz ubezpieczeń emerytalnych w Polsce, w Czechach i na Słowacji.
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała Bankowi Pekao, jednemu z największych polskich banków, w związku z dwustronną umową kredytową zawartą w celu finansowania nabycia większościowego udziału w Displate, internetowej platformie e-commerce, której przedmiotem są treści generowane przez użytkowników, oferującej klientom możliwość zakupu grafik drukowanych na metalu.
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała na rzecz Funduszu Trójmorza związku z nabyciem 100% udziałów w spółce Industrial Division, działającej pod marką Cargounit, która jest największym prywatnym leasingodawcą lokomotyw w Polsce i szóstą co do wielkości firmą w branży taboru kolejowego w Europie.
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała Sun Investment Group Polska w związku ze sprzedażą portfela o mocy 170 MW, którego deweloperem w Polsce jest Sun Investment Group, na rzecz Ignitis Renewables, międzynarodowego przedsiębiorstwa energetycznego i jednej z największych grup energetycznych w regionie Morza Bałtyckiego. Była to, jak dotychczas, jedna z największych transakcji solarnych w Europie Środkowej.
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała PKN ORLEN w związku z emisją obligacji o wartości 1 miliarda PLN w ramach istniejącego krajowego programu emisji obligacji tej spółki. To pierwsza w Europie Środkowej emisja obligacji korporacyjnych powiązanych z ratingiem MSCI ESG, w której stopa oprocentowania oparta jest na niezależnej ocenie ratingowej uwzględniającej kryteria ESG (ochrona środowiska, odpowiedzialność społeczna, ład korporacyjny).
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała Ringier Axel Springer Media w związku z nabyciem spółki Gratka.pl, jednego z największych i najbardziej popularnych serwisów ogłoszeń w Polsce, oraz w związku z ogłoszeniem wezwania na sprzedaż 100% akcji spółki MZN Property, jednego z największych dostawców usług internetowych związanych z nieruchomościami w Polsce, właścicielem domen Morizon.pl i Lendi.pl.
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała mBankowi w związku z emisją obligacji Echo Investment, największej polskiej spółki deweloperskiej, do kwoty 150 mln PLN. Emisja została zrealizowana w ramach programu emisji obligacji do kwoty 1 mld PLN.
 • Kancelaria Clifford Chance doradzała INEA, jednemu z liderów otwartej infrastruktury światłowodowej w Polsce, w związku ze zmianą istniejącej umowy kredytowej w celu zwiększenia dostępnego finansowania o ponad 400 mln PLN oraz dostosowania umowy do planów inwestycyjnych spółki.

Pozycje w rankingach i komentarze klientów

Pozycje w rankingach

Chambers Europe 2020

 • Band 1 – Bankowość i finanse – Polska
 • Band 1 – Dłużne rynki kapitałowe – Polska
 • Band 1 – Prawo konkurencji/Prawo antymonopolowe – Polska
 • Band 1 – Prawo budowlane – Polska
 • Band 1 – Prawo spółek/Fuzje i przejęcia – Polska
 • Band 1 – Rozwiązywanie sporów – Polska
 • Band 1 – Private equity – Polska
 • Band 1 – Restrukturyzacja/Upadłość – Polska

Komentarze klientów

 • Klienci z uznaniem wypowiadają się o relacjach zespołu z pozostałymi uczestnikami transakcji. Jeden z nich podkreśla "wysoką jakość pracy i dobrą atmosferę podczas negocjacji".
  Źródła podkreślają bogate doświadczenie prawników w doradzaniu zarówno wierzycielom jak i spółkom.
  Chambers Europe 2020: Bankowość I Finanse – Polska
 • Zespół cieszy się uznaniem klientów za stosowanie podejścia stawiającego klienta na pierwszym miejscu. Zdaniem jednego z ankietowanych: "Prawnicy szybko zorientowali się, czego potrzebujemy jako klienci i wykonali kawał dobrej roboty mimo trudnych i niesprzyjających okoliczności".
  Chambers Europe 2020: Budownictwo/Nieruchomości – Polska
 • Klienci chwalą podejście grupy, która koncentruje się na osiąganiu konkretnych wyników, zaś jeden z respondentów podkreśla "kreatywność zespołu w rozwiązywaniu problemów, w szczególności w scenariuszach obejmujących transakcje joint venture".
  Źródła cenią zaangażowanie zespołu w wykonywaną przez nich pracę. Jeden z ankietowanych zauważa, że "prawnicy byli dostępni zawsze wtedy, kiedy ich potrzebowaliśmy – nawet w weekendy i w późnych godzinach wieczornych" i dodaje, że "dotrzymywali złożonych obietnic".
  Chambers Europe 2020: Prawo spółek/fuzje i przejęcia – Polska
 • Klienci doceniają, że zespół świetnie radzi sobie pracując niezależnie, bez konieczności stałego nadzorowania jego działań. Zdaniem jednego ze źródeł: "Patrząc z perspektywy klienta, praca z nimi przebiega bardzo gładko". Ankietowany dodaje też: "Wystarczy przekazać im instrukcje, a prawnicy wypracowują odpowiednie rozwiązania. Zespół bardzo dobrze gospodaruje budżetem przydzielonym na daną sprawę. Nasze kontakty przebiegały bezkonfliktowo".
  Klienci wyrażają się z uznaniem o zaangażowaniu zespołu, podkreślając "wytrwałość i determinację" jego członków" i dodając: "Nie pozwolili, by komplikacje w postępowaniu sądowym ich zatrzymały, lecz parli dalej do samego końca".
  Chambers Europe 2020: Rozwiązywanie sporów – Polska

Źródła

Kariera

Rozpocznij karierę w Clifford Chance i dołącz do naszego zespołu.

Aplikuj

Publikacje

Opracowania na temat nowych aktów prawnych, wydarzeń rynkowych i trendów.

Znajdź publikację

Poznaj nasz zespół w Polsce

Znajdź prawnika

Wyszukaj

European coverage